Haber Detayı
20 Eylül 2020 - Pazar 16:07
 
Alman Otomotiv Devi 50 Bin Üstünde İşçi Çıkaracak
Alman otomotiv sektörü elektrikli ve dijital araçlara geçişte geride kalmasıyla içine girdiği kriz Kovid-19 belirginleşti. Kriz Türkiye'de tesisleri olan tedarik devlerine yansıdı. Sektörde yer alan büyük şirketler toplam 50 bin işçi çıkaracak.
Ekonomi Haberi


Mercedes, BMW, Audi, Opel, Volkswagen, Porsche gibi markalar son senelerde elektrikli ve dijital araçlara geçişte geride kalmasıyla birlikte dünyadaki rekabet güçleri azaldı, satışlar iyice düştü.

İçinde bulunduğu bu yapısal kriz Kovid-19 ile dünya çapında bantların durması, siparişlerin azalması üzerine daha da belirgin hale geldi.

Otomotiv sektörü, Kovid-19 pandemisinin sonuçlarıyla mücadelede alınan ekonomik tedbirler kapsamında, karbondioksit salımı düşük yeni araçların satışını canlandırsın diye vatandaşa teşvik primi vermesi için hükümete baskı yaptı.

Başbakan Angela Merkel, son yıllarda ortaya çıkan otomobil şirketlerin dizel araçlardaki manipülasyon skandalı sebebiyle, hem de iklim koruma ajandasında yol alınması hedefiyle bunu reddetti.

Hükümetin küçük ortağı Hristiyan Sosyal Birlik (CSU) partili Bavyera Başbakanı Markus Söder'in de desteklediği teşvik talebi bu hafta tekrardan gündeme geldi.

Otomotiv devleri Söder de elektrikli araçlara verilen teşviklerin modern benzin ve dizel araçlarına uygulanmasını talep ediyor.

Alman Otomotiv Devi 50 Bin Üstünde İşçi Çıkaracak

TOPLAM 50 BİN ÜSTÜNDE ÇALIŞAN İŞİNİ KAYBEDECEK

Hükümetin on gün önce düzenlediği otomobil zirvesinden eli boş dönen üretici şirketlerdeki kötümser tablo etkisini hemen gösterdi. Son on gün zarfında otomotiv ve endüstri tedarik sektörün devleri arka arkaya tasarrufa gideceklerini açıkladılar.

Lastik ve fren sistemleri satan ve dünyanın, alanındaki en büyük ikinci tedarik devi Continental, küresel bazda 30 bin işçi çıkaracağını duyurdu.

Şirketin 232 bin çalışanı bulunuyor. Continental dışında Volkswagen'ın yan kuruluşu olan MAN de tasarrufa ve yapısal dönüşüme gideceğini duyurarak 9 bin 500 işçi çıkaracağını açıkladı. Schaeffler 4 bin 400 ve Mahle de 6 bin 700 çalışanının işine son vereceğini duyurdu.

TASARRUF PLANLARI TÜRKİYE'Yİ DE ETKİLEYECEK Mİ?

Bölgelerinde irili ufaklı 650 tedarikçi ve bunlarda çalışan binlerce işçi olduğunu söyleyen IG Metall Sendikası Velbert Genel Müdürü Hakan Civelek, peş peşe gelen işten çıkarma planları karşısında işçilerin çok tedirgin olduğunu söylüyor.

Sendikacı Civelek'e göre sektörün sadece zorlu konjonktürel sorunları yok, büyük yapısal sorunları var. Civelek, otomotiv sanayinin Kovid-19 pandemisinden önce, fosil yakıtlı araçlardan elektrikli ve dijital araçlara geçiş sürecini geç başlatmasından kaynaklı yapısal sorunları olduğunu belirtiyor ve bu sebeple işten çıkarmaların Almanya ile sınırlı kalmayacağını, Türkiye dahil etkilerin küresel çapta hissedileceğini belirtiyor.

Alman oto tedarikçileri, tasarruf planları çerçevesinde binlerce işçi çıkarmakla kalmıyor, bazı yerlerde tesislerini tamamen kapatmayı öngörüyor.

Söz konusu şirketler işten çıkarma ve dönüşüm projelerine dair henüz detaylı açıklamada bulunamayacakları belirterek bu soruya cevap vermedi.

ALMANYA'NIN TÜRKİYE'DEKİ SEKTÖR İÇİNDEKİ PAYI YÜZDE 20

Alman tedarikçileri Türkiye'deki üretimi dışında Türk tedarikçiler de Alman otomotiv sektörüne parça ihraç ediyor. Taşıt Araçları Tedarik Sanayicileri Derneği TAYSAD Başkanı Alper Kanca, Almanya'nın sektör içindeki alım-satımlarda payının yüzde 20 olduğunu belirtiyor.

Almanya'daki gelişmenin Türkiye için hem olumlu hem de olumsuz etkileri olabilir. Kanca, "Söz konusu şirketlerin küçülmesi mali açıdan sıkıntıda oldukları ve yatırım yapmayacakları, dünyadaki büyümelerini durdurmaları anlamına geliyor.

Dünyada büyümeyeceklerse muhtemelen Türkiye'de büyümeyecekler" diyor ve bu anlamda olumsuz etkisi olacağından endişe ediyor. Kanca'ya göre olumlu tarafı ise Alman devlerin de dünyadaki büyük rekabete dayanmak zorunda oldukları gerçeği.

Onlarla yarışmak için Almanya'daki üretim tesisleri yerine belki Türkiye'deki üretim tesislerini güçlendirebilecekleri ihtimali bulunduğunu düşünüyor.

DÖNÜŞÜM TÜRKİYE İÇİN FIRSAT OLABİLİR Mİ?

TAYSAD Başkanı Kanca'ya göre Türkiye bu konuda dezavantajlı. Nitekim birincisi elektrikli ve dijital araçlarda fosil yakıtlılarda olduğu kadar parça gerekmiyor.

İkinci olarak da elektrikli ve dijital taşıtlarda parçalar genelde ilk başta tasarımın yapıldığı yerlerde üretiliyor ve deneniyor.

Alman şirketlerin sıkı küçülme ve tasarruf planları açıklanırken önceki gün ilginç bir gelişme yaşandı. Volkswagen'in yan kuruluşu MAN, Avusturya'nın Steyr'deki tesisini Türkiye'ye kaydırabileceğini duyurdu.

Avusturya'yı iyi tanıyan Kanca'ya göre bu haber hiç sürpriz değil. Kanca, MAN gibi, Mercedes gibi şirketlerin Türkiye'deki üretimlerinin başarılı olduğunu, ürettikleri kamyon, otobüs ve benzeri ağır vasıtaları tüm dünyaya sattıklarını hatırlatıyor ve Steyr'deki fabrikanın kısa zamanda Türkiye taşınmasının kendisini hiç şaşırtmayacağını belirtiyor.

ELEKTRİKLİ ARAÇLARA GEÇİŞTE SEKTÖR NASIL BİR DEĞİŞİM GÖSTERİR?

Kanca, bu konuda sektörde yaygın iki senaryo olduğunu aktarıyor. İlk senaryoya göre, elektrikli araçlara geçiş zaman içerisinde kademeli olacak, yani hem elektrikli hem de fosil yakıtlı hibrit araçlar bir süre devam edecek, daha sonra elektrikli araçlara geçilecek.

İkinci model ise hibrit araçların çok çabuk devreden çıkacağı ve doğrudan elektrikli araçlara geçileceği yönünde.Kanca, "Bizim beklentimiz hibrit araçların belli bir süre popüler olması ve tercih edilmesi.

Eğer hibrit araçlar önümüzdeki 5, 10, 15 yıl piyasaya hakim olacak Türk tedarikçilerinin çok büyük bir kaybı olmayacak. Tersine kapasite ve üretim imkanları olacak.

Elektrikli araçlara çok çabuk bir geçiş olur da önümüzdeki 5 sene içerisinde piyasada çok önemli bir pazar payına ulaşırsa Türk otomotiv sanayinin de tedarikçilerin de ciddi sıkıntısı olacak."

Alman otomotiv sektöründeki tasarruf önlemleri ve işten çıkarmalara işçiler öfkeli. Başta Schaeffler işçileri gelmek üzere sektörde bu hafta ani protesto gösterileri gerçekleşti. IG Metall sendikası, aile şirketi Schaeffler'in Herzogenaurach'taki merkezi önünde "yas yürüyüşü"gerçekleştirdiğini duyurdu.

KAYNAK: Deutsche Welle

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Alman, Otomotiv, Devi, 50, Bin, Üstünde, İşçi, Çıkaracak,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
En Çok Okunanlar
Ekrem İmamoğlu'ndan Dilek İmamoğlu'na ilan-ı aşk: Seni seviyorum ama belediyeyi de seviyorum
KİMİN PARASI İLE KİMİ EĞLENDİRİYOR SUNUZ
Merkez Parti İl Başkanı Ahmet Yılmaz’dan Erzurum’da yapılan küspe hilesine tepki
İYİ PARTİ PALAN DÖKEN İLÇE BAŞKANI AHMET HAN EFE MİLLETİN VEKİLİNİ MİLLETE GÖTÜRDÜ
14 EKİM 2017 BÜYÜKŞEHİR’İN TATLI ŞİRKETLERİ BÜYÜKŞEHİR’İN TATLI ŞİRKETLERİ BÜYÜKŞEHİR PARAVAN ŞİRKET OLARAKMI KULLANILIYOR
Beyoğlu’ndan Sivas’a dostluk köprüsü inşa ediliyor.
YENİLİK PARTİSİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI VE PARTİ SÖZCÜSÜ KEMAL ABDULLAHOĞLU 6 EKİM İSTANBUL'UN YABANCI KURTULUŞ GÜNÜNÜ BİR AÇIKLAMAYLA KUTLADI
DSP Kağıthane İlçe Başkanı Ekrem Şit Cumhuriyet Bayramı Mesajı Yayımladı
‘’ERKON’’ ERZURUM’LU GAZETECİLERLE BİR ARAYA GELDİ
SEKMEN ERZURUM ESNAFINI BİTİRMEKMİ İSTİYOR.
Kara para akladığı gerekçesiyle SBK Holding ve Sezgin Baran Korkmaz'ın mal varlıklarına el konuldu
Travestiyi hamama götürüp gusül abdesti aldırdılar! Üstüne bir de yemin ettirdiler
İSTANBULLU ARAÇ SAHİPLERİNİN İLGİNÇ DOLU ÖNLEMLERİ
İlham Aliyev, BM Genel Sekreteri ile görüştü: Ermenistan işgal altındaki topraklarımızdan çekilirse gerginlik çözülür
ERZURUM KONFEDERAYONU SİYASİ PARTLERLE İLİŞKİLERİNİ GÜÇLENDİRİYOR
İSTERFED ‘’Karabağ Azerbaycan’dır, Azerbaycan Türkiye’dir.”
İMAMOĞLU’NDAN “YENİ TAKSİ” AÇIKLAMASI: “HERKES YETKİSİNİ BİLECEK”
Okulda koronavirüs paniği! Bir öğrencide virüs çıktı! Sınıf arkadaşları karantina altına alındı!
ÜSKÜDAR BELEDİYESİ’NDEN SU TASARRUFUNDA BÜYÜK ADIM
Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev: Türkiye Ermenistan'la çatışmada taraf değil
ÜMRANİYE ERZURUMLULAR DERNEK BAŞKANI ERDAL YAVUZ'UN ACI GÜNÜ
Komedyen “meddah”ın film hayali gerçek oldu!
Valilik resmen duyurdu: Hasta hasta işe gidiyorlar!
Güvenlik kameraları gerçeği ortaya çıkardı! 54 yaşındaki adam, küçük kıza cinsel istismarda bulundu
Ak Parti İstanbul Millet Vekili Şamil Ayrım İle Azerbaycan ve Ermeni sorununu konuştuk
ÇAKICI; TARİH TEKERRÜRDEN İBARETTİR
Emekli Emniyet Müdürü Hanefi Avcı Herkesi tekrar uyardı!
ÇATIŞMADAN KAÇAN ERMENİLER KOMEDYENLİĞE SOYUNDU
Sağlık Bakanlığı, çelişki sonrası koronavirüs tablosunu değiştirdi! Yeni hasta sayısı 2 bini aştı
DİKKAT BU BELEDİYEDE GREV VAR !!!
AK PARTİ İSTANBUL İLÇELERİNDE KÖKLÜ DEĞİŞİM
Türkiye'den ABD'nin skandal Doğu Akdeniz açıklamasına yanıt: Gerginliği artıran taraf GKRY ve Yunanistan'dır
Minik kuğular Çeşme’de kanatlanacak
İLKİM FT MERCO “YAŞAMAK İSTİYORUM”
EREN TALHA ALTUN KİMDİR ? HAYATI VE BİYOGRAFİSİ
Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş'ın toplam borcu 11 milyar lirayı aştı oldu
RIZA AKPOLAT: HAYATI VE SEVGİMİZİ PAYLAŞTIĞIMIZ CAN DOSTLARIMIZIN GÜNÜ KUTLU OLSUN
CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin’den İstanbul Esnafına Ziyaret!
Glasgow Rangers-Galatasaray maçı şifresiz yayınlanacak
Garaj Üstü Proje Alanı’nda Tespit ve Ölçümlere Başlandı
Adres Bilmeyen AGT Kuryeleri Müşterilerini Mağdur etmeye devam ediyor!
İMAMOĞLU: “SEYMEN, ÜLKEMİZİN İÇİNDE BULUNDUĞU EKONOMİK ZORLUKTAN ÇIKIŞA REÇETEDİR”
‘Değişen küresel ekonomik görünümün Programa yansıması önemli’
Başkan, Kapadokya Gezisi Sözünü Yerine Getirdi
CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin : Son 27 yılın En Değersiz TL’si
MERKEZ PARTİ İSTANBUL İL BAŞKANI MURAT KIŞ SEÇİLDİ
Kırmızı alarm sirenleri çaldı! Vatandaşlar sokağa döküldü!
Ünlü işletmede dansözlü parti! O anları "Korona bak dalgana kardeşim" notuyla paylaştılar
KYK kredi borçları da yapılandırmaya dahil edildi! İşte vade sayısı
ERZURUM KONFEDERAYONU DARÜLACEZAYI ZİYARET ETTİ
Türkiye'de 22 Ekim günü koronavirüs kaynaklı 71 can kaybı, 2102 yeni hasta tespit edildi
Sadet Partisi İstanbul İl Başkanı, bize birtek Türkiye ittifakı gerekiyor
Doğalgaz açıklaması! Beklenen tarih açıklandı!
Maaşlara zam 2.900 TL, 3.900 TL ve 521 TL!
Zamdan daha az etkilenmenin yolu: Tedarikçi değiştirmek
ERKON ‘dan Basına Bilgilendirme Toplantısı
MANDARIN ORIENTAL BOSPHORUS, ISTANBUL’UN GENEL MÜDÜRLÜK GÖREVİNE HARUN DURSUN ATANDI
Öztürk Yılmaz: “Bu sistemin A’ dan Z’ ye karşısındayız”
İstanbullulara metro müjdesi! 28 Ekim'de açılıyor, 10 gün boyunca ücretsiz olacak!
İSTANBUL’DA DIŞ TİCARET AÇIĞI YÜZDE 399 ARTTI
SİBEL GÖKÇE YILDIZLAR ÜLKESİNDE
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatıyla tarımda 'torba yasa' geri çekildi; hobi bahçeleri düzenlemesi ertelendi
Bakanlık gıda teröristlerini ifşa etti: Vatandaşa at eti yedirmişler
Covid-19 Kahramanlarına Teşekkür Sergisi
TEMİZ TOPLUM DERNEĞİ’NDEN UZAKTAN EĞİTİM UYARISI: ÇOCUKLARINIZ TEKNOLOJİ BAĞIMLISI OLMASIN
AK Parti, CHP, MHP ve İYİ Parti'den Macron'un İslam'ı hedef alan sözlerine ortak tepki
KUDAKA Yönetim Kurulu Erzincan’da Toplandı
Manchester United Alex Telles'i transfer etti, Galatasaray'ın kasası doldu
Zamdan daha az etkilenmenin yolu: Tedarikçi değiştirmek
Vali Memiş Çat Belediyesi’nin tesis inşaatını gezdi
KONUT HAYALLERİ BÜYÜKŞEHİR İLE GERÇEKLEŞTİ
Bakan Koca'da kötü haber geldi! Riskli yükseliş başladı!
GÜLER SABANCI: “KENDİ POTANSİYELİNİN FARKINA VARAN BİR KIZ ÇOCUĞU, GÜCÜNÜ TÜM DÜNYAYA GÖSTERME CESARETİNE SAHİP OLUR
BABACAN: “Kürt sorununu yeniden dirilten bu hükûmeti kimse hayırla anmayacak”
Aliyev ile görüşen Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeli haberi verdi: Azerbaycan işgal altındaki topraklarını geri alıyor
Türkiye'de 3 Ekim günü koronavirüs kaynaklı 59 can kaybı, 1502 yeni hasta tespit edildi
Çatışmalarda ağır kayıplar veren Ermenistan geri adım attı: Azerbaycan ile ateşkes görüşmeleri yapmaya hazırız
BM'nin yıllardır uygulamadığı kararı Azerbaycan ordusu uyguladı! Zengilan ve Horadiz kentleri işgalden kurtarıldı
Kılıçdaroğlu'ndan koronavirüse yakalanan İmamoğlu hakkında ilk açıklama
BAĞDAT CADDESİ’NİN GELECEĞİ KONUŞULDU
Eyüpsultan’da İhtiyaç Sahiplerine Ücretsiz Doğum Hizmeti
Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev, Ermenistan'a ateşkes için 3 şart koştu
İstanbul Corona virüs toplantısına İmamoğlu çağrılmadı! Valilik kaynaklarından ilk açıklama geldi
Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz : Ermenistan Karabağ’da Provokasyon Peşinde
EGE’DEN “KEDİCE BİR SEVDA”
İLLA BİR ŞEYLER SATACAKSANIZ MAKAM ARAÇLARINIZI SATIN
Ahbap'tan Müzik ve Sahne Çalışanlarına Destek
İMAMOĞLU’NDAN MUHTARLARA “ÖZEL BÜTÇEYE” DESTEK
BEŞİKTAŞ KADIN MUHTARLARIYLA ÇOK GÜÇLÜ
Dünya Doktorları Derneği Suriye’de pandemiyle mücadele ediyor
2. Uluslararası Balkan Müzik Festivali başladı!
Eğlence mekanına alınmayınca havaya ateş açan polise gözaltı
KAĞITHANE’DE BİLLBOARDLARA REKLAM YERİNE MAMA KONULDU
GATA Başhekim Yardımcısı'ndan skandal sözler! Medeni kanunu hedef alıp, 2. eş çağrısı yaptı
Anayasa Mahkemesi tartışmalarına Abdullah Gül de dahil oldu: Hayretle karşılıyorum
Genç Liderlerden "Görme Engelliler İçin Sesli Menü" Projesi
GÖLBAŞI BELEDİYE BAŞKANI RAMAZAN ŞİMŞEK ÖĞRENCİLERİN YANINDA
Doğuş'un gazeteci eşi Xosqedem Hidayetgizi, Karabağ cephesine gitti
Doç.Dr. Serdar Yüce Burun estetiği hakkında yanıtı en çok merak edilen soruları yanıtladı.
CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin : Z Kuşağı Türkiye İçin Bir Şanstır !
Ankaragücü, 4'ü futbolcu 5 kişi koronavirüs oldu
29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI BEŞİKTAŞ’TA COŞKUYLA KUTLANACAK
Kobani eylemleri soruşturmasında gözaltındaki 20 kişi tutuklama talebiyle hakimliğe sevk edildi
Gürsel Tekin : Acilen Sandığa Gitmemiz ve Hükümeti Değiştirmemiz Gerekiyor
KAĞITHANE DE KIŞ HAZIRLIKLARI TAMAMLANDI
Kadıköy'de Samatta bir kez daha sahneye çıktı! Top 2. kez ağlarla buluştu
PALANDÖKEN’DEN UZUNDERE’YE DOĞAYLA İÇ İÇE FESTİVAL
Hatay'ın Belen ilçesinde çıkan orman yangını sürüyor
BEŞİKTAŞ’TAKİ OKULLAR YÜZ YÜZE EĞİTİME HAZIR
Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz Dünya Gazeteciler Gününü Kutladı
"Türkiye’nin böyle öngörülü ve dünyayı bilen siyasetçilere acilen ihtiyacı var"
GRİP AŞISI YAPTIRILMALI MI YAPTIRILMAMALI MI?
ASSİSTT ÇAĞRI MERKEZİNDE 300 KİŞİLİK İLAVE İSTİHDAM SAĞLANDI.
TGB, Mavi Vatan İçin Kolları Sıvıyor !
Azerbaycan istihbaratı deşifre etti! Ermenistan, ağır yenilgiyi unutturmak için terör eylemi planlıyor
TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK ÇAY ÜRETİCİLERİNDEN DARÜLACEZE’YE DESTEK
Fatih Terim isyan etti: Gollerimizi sağlık taraması yapar gibi tarıyorlar
AKILDAN ÇIKMAZ YOL PROJESİYLE BEŞİKTAŞ BELEDİYESİ’NE BİR ÖDÜL DAHA
Azerbaycan'dan Ermenistan'a ültimatom: Saldırıyı durdurun, aksi takdirde misliyle karşılık vereceğiz
Sanatın her dalında başarılı bir isim Reşat Gümüştaç...
Yenilik Partisi Bilişim Komisyon Başkanı Ali Hıdır Dinçer'den Canan Kaftancıoğlu'na Sert Tepki !
KANSERİ YENEN HEMŞİRE HASTALARA UMUT OLUYOR
İNTERNET HIZININ EN YÜKSEK OLDUĞU ÜLKELER BELİRLENDİ TÜRKİYE 102. SIRADA YER ALDI.
Bağcılar’da Cumhuriyet Bayramı’na özel satranç turnuvası
4. ÇEKMEKÖY ULUSLARARASI KISA FİLM YARIŞMASI’NA BAŞVURULAR BAŞLADI
“Anayasa Mahkemesi’ne Değil, Hak İhlallerine Son Verin!”
HAYVANLARI KORUMA GÜNÜ’NDE SARIYER’DEN MESAJ VAR: BIRAKIN HAYATTA KALSINLAR!
DİLEK HEMŞİRE’NİN ADI BEŞİKTAŞ’TAKİ PARKTA YAŞAYACAK
SAYPE’NİN DUVARLARIN ÖTESİNDE PROJESİ İSTANBULDA START ALDI
Rıdvan Dilmen, “Olimpiyatlar için bahanemiz kalmadı”
Adnan Menderessiz 59’uncu Yıl
İMAMOĞLU: “ATATÜRK, BİR ÜLKENİN BAŞINA GELEBİLECEK EN GÜZEL ŞEY”
Tarladan çıkan gaz çakmak çakınca yanıyor! Yangın korkusu yaşayan köylüler yardım istiyor
Eyüpsultan’da “Geleneksel Sanatçılar Buluşması”
Ebeveyn ve Çocuk Sanat Atölyeleri’ne Büyük İlgi
Türkiye Futbol Federasyonu'ndan 6 kulübe puan silme cezası
Hatay'da çekildiği öne sürülen görüntüler sosyal medyada gündem oldu
9. KOLORDU KOMUTANI UZUN’DAN BAŞKAN SEKMEN’E ZİYARET
RIZA AKPOLAT: “BEŞİKTAŞ’TA BİRLİKTE VARIZ” DİYEREK SAHA ÇÖZÜM HAREKETİMİZİ BAŞLATTIK
Akşener'den Özdağ'ın açıklamalarına ilişkin yorum: Görelim Mevla neyler, neylerse güzel eyler
BEŞİKTAŞ’TA ORGANİK PAZAR VE DOĞAL ÜRÜNLER PAZARI AÇILDI
BEŞİKTAŞ’TA EĞİTİMDE FIRSAT EŞİTLİĞİ İÇİN BÜYÜK DAYANIŞMA
SIFIR ATIK FİKİR VE PROJE YARIŞMASINDA BU YIL Kİ ÖDÜLE YAKUTİYE BELEDİYE BAŞKANI DR. MAHMUT UÇAR LAYIK GÖRÜLDÜ.
DEVA Partisi Hukuk ve Adalet Politikaları Başkanı Mustafa Yeneroğlu: “İnfaz paketi bir özel af yasasıdır, Anayasa Mahkemesi kamu vicdanını yaralamıştır”
SARIYERLİ MUHTARLAR BİR ARAYA GELDİ
Gence'deki saldırıya uykuda yakalanan Askerov, o anları anlattı: Rüya olduğunu zannettim
ÇÖP KONTEYNERLERİ ÖZEL ARAÇLA DEZENFEKTE EDİLİYOR
FATİH TABLO SERGİSİNE İLK ZİYARETÇİ KEMAL KILIÇDAROĞLU
İBB, Taksim'deki simitçilerin faaliyetlerini durdurmasının ardından tezgahlarını da kaldırdı
ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE MÜJDE
KAĞITHANE BELEDİYESİ'NİN 2021 BÜTÇESİ BELLİ OLDU
Alibeyköy Uygulama İmar Plan Notu Değişikliği” İBB Meclisi’nde onaylandı
İçişleri Bakanlığı'ndan karantina açıklaması: 1064 noktada uygulaması sona erdi, 34 yerleşim yerinde devam ediyor
BEŞİKTAŞ BELEDİYESİ’NDEN KÜLTÜR VE SANATA BÜYÜK DESTEK
112'den yardım isteyen genç kadın, katledilmekten kurtarılamadı
Azerbaycan ordusu Dağlık Karabağ bölgesinde kritik Şuşa kentine girdi
İBB 1 MİLYON TON DAHA KARBON KREDİSİ SATTI
'Haklının güçlü olduğu bir Türkiye için çalışıyoruz'
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın maaşına zam! İşte önümüzdeki yıl alacağı ücret
BÜYÜKŞEHİR KENTSEL DÖNÜŞÜMDE DE ZİRVEDE
Başkan Gökhan Yüksel, ‘Salgına Karşı Mücadele Ortakları Toplantısı’na Katıldı
İŞSİZLİK EN ÇOK GENÇLERİ ETKİLEDİ
Vatandaşlara sokağa çıkmayın çağrısı yapıldı!
Rıza Akpolat: “Beşiktaş Saha Çözüm Hareketi ile ilçemizi dayanışma ağlarıyla örüyoruz. Her eve, işyerine ve mahalleye girerek ihtiyaçları anında gideriyoruz.”
Turkcell'in Türkiye Varlık Fonu'na devri resmen onaylandı
Hatay'daki saldırı sonrası Erdoğan'dan kararlılık mesajı
Bakan Soylu'dan İskenderun'daki patlamaya ilişkin ilk açıklama: İki terörist de etkisiz hale getirildi
Çat ilçesine bağlı Yavi mahallesinde 27 yıl önce terör örgütü PKK tarafından katledilen 5'i çocuk 32 kişi anıldı.
Azerbaycan karşısında yıkıma uğrayan Paşinyan, yine Türkiye'ye sataştı boyundan büyük laflar etti
5 partiye 481 milyon TL'lik Hazine yardımı yapılacak! İşte partilerin alacağı tutarlar
Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz : Macron Ne Yapmak İstiyor?
Kırmızı kart gören Burak Yılmaz'a sosyal medyada tepki yağdı
BEŞİKTAŞ’TA CUMHURİYET COŞKUSU “CUMHURİYET DEFİLESİ” İLE BAŞLADI
BÜYÜKŞEHİR’İN YATIRIM SEFERBERLİĞİ DEVAM EDİYOR
Uçar; “Cumhuriyetimiz, Türk Milleti’nin ebedi varlığı ile ilelebet devam edecektir.”
Rakamlar resmen alarm veriyor! Günlük vakalar 2.300'ü aştı!
Hobi bahçesi yapanlara 3 yıl hapis cezası geliyor!
En Son Eklenenler
Hobi bahçesi yapanlara 3 yıl hapis cezası geliyor!
Rakamlar resmen alarm veriyor! Günlük vakalar 2.300'ü aştı!
Uçar; “Cumhuriyetimiz, Türk Milleti’nin ebedi varlığı ile ilelebet devam edecektir.”
BEŞİKTAŞ’TA CUMHURİYET COŞKUSU “CUMHURİYET DEFİLESİ” İLE BAŞLADI
BÜYÜKŞEHİR’İN YATIRIM SEFERBERLİĞİ DEVAM EDİYOR
Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz : Macron Ne Yapmak İstiyor?
Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz : Ermenistan Karabağ’da Provokasyon Peşinde
"Türkiye’nin böyle öngörülü ve dünyayı bilen siyasetçilere acilen ihtiyacı var"
AK Parti, CHP, MHP ve İYİ Parti'den Macron'un İslam'ı hedef alan sözlerine ortak tepki
SIFIR ATIK FİKİR VE PROJE YARIŞMASINDA BU YIL Kİ ÖDÜLE YAKUTİYE BELEDİYE BAŞKANI DR. MAHMUT UÇAR LAYIK GÖRÜLDÜ.
Maaşlara zam 2.900 TL, 3.900 TL ve 521 TL!
AK PARTİ İSTANBUL İLÇELERİNDE KÖKLÜ DEĞİŞİM
Başkan Gökhan Yüksel, ‘Salgına Karşı Mücadele Ortakları Toplantısı’na Katıldı
Valilik resmen duyurdu: Hasta hasta işe gidiyorlar!
İstanbullulara metro müjdesi! 28 Ekim'de açılıyor, 10 gün boyunca ücretsiz olacak!
DSP Kağıthane İlçe Başkanı Ekrem Şit Cumhuriyet Bayramı Mesajı Yayımladı
Bağcılar’da Cumhuriyet Bayramı’na özel satranç turnuvası
29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI BEŞİKTAŞ’TA COŞKUYLA KUTLANACAK
Vatandaşlara sokağa çıkmayın çağrısı yapıldı!
Hatay'daki saldırı sonrası Erdoğan'dan kararlılık mesajı
İŞSİZLİK EN ÇOK GENÇLERİ ETKİLEDİ
ÜSKÜDAR BELEDİYESİ’NDEN SU TASARRUFUNDA BÜYÜK ADIM
SAYPE’NİN DUVARLARIN ÖTESİNDE PROJESİ İSTANBULDA START ALDI
Bakan Soylu'dan İskenderun'daki patlamaya ilişkin ilk açıklama: İki terörist de etkisiz hale getirildi
'Haklının güçlü olduğu bir Türkiye için çalışıyoruz'
Çat ilçesine bağlı Yavi mahallesinde 27 yıl önce terör örgütü PKK tarafından katledilen 5'i çocuk 32 kişi anıldı.
BÜYÜKŞEHİR KENTSEL DÖNÜŞÜMDE DE ZİRVEDE
İBB 1 MİLYON TON DAHA KARBON KREDİSİ SATTI
SİBEL GÖKÇE YILDIZLAR ÜLKESİNDE
Ak Parti İstanbul Millet Vekili Şamil Ayrım İle Azerbaycan ve Ermeni sorununu konuştuk
Aliyev ile görüşen Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeli haberi verdi: Azerbaycan işgal altındaki topraklarını geri alıyor
Kılıçdaroğlu'ndan koronavirüse yakalanan İmamoğlu hakkında ilk açıklama
ÇATIŞMADAN KAÇAN ERMENİLER KOMEDYENLİĞE SOYUNDU
İstanbul Corona virüs toplantısına İmamoğlu çağrılmadı! Valilik kaynaklarından ilk açıklama geldi
KYK kredi borçları da yapılandırmaya dahil edildi! İşte vade sayısı
Bakan Koca'da kötü haber geldi! Riskli yükseliş başladı!
İLKİM FT MERCO “YAŞAMAK İSTİYORUM”
AKILDAN ÇIKMAZ YOL PROJESİYLE BEŞİKTAŞ BELEDİYESİ’NE BİR ÖDÜL DAHA
Adres Bilmeyen AGT Kuryeleri Müşterilerini Mağdur etmeye devam ediyor!
İNTERNET HIZININ EN YÜKSEK OLDUĞU ÜLKELER BELİRLENDİ TÜRKİYE 102. SIRADA YER ALDI.
Okulda koronavirüs paniği! Bir öğrencide virüs çıktı! Sınıf arkadaşları karantina altına alındı!